Археологическото богатство на Троянския край
Каталогът “Археологическото богатство на Троянския край” е резултат от ежегодните археологически проучвания, провеждани в Троянския край. Авторът е проф. Иван Христов, дългогодишен проучвател на археологически обекти в района, посветил голяма част от професионалния си път за разкриване и проучване на римската крепост Состра и прилежащите й структури. Каталогът е едно от изданията на Музея на занаятите, което се реализира с финансовата подкрепа на Община Троян и “Ротари клуб” – Троян. Изданието включва богат снимков материал, разпределен в “Праистория”, “Тракийска епоха”, “Римска епоха” и “Средновековие”. Изданието е двуезично, на български и английски език. Каталогът се реализира със съдействието на Национален исторически музей – София, Национален археологически институт с музей – БАН, Регионален исторически музей – Ловеч. Можете да го закупите в централната сграда на Музея на занаятите.