muzey-na-godinata-2018

Музеят на народните художествени занаяти и приложните изкуства – Троян с награда „Музей на годината, 2018"

На 3 декември 2019 г. в Регионален Природонаучен музей Пловдив бяха връчени Третите годишни награди “Наследство” на Сдружение „Български музеи“, с които се отбелязва приноса на музейните институции и специалисти към съхраняването и популяризирането на културно-историческото наследство на България.

За „Музей на годината, 2018″ бе избран Музеят на народните художествени занаяти и приложни изкуства – Троян. Наградата бе връчена от г-н Борис Хаджийски, Председател на Управителния съвет на сдружение “Български музеи” на директора на Музея на занаятите, г-жа Елеонора Авджиева. На церемонията присъства и заместник кметът на Община Троян, г-жа Розалина Русенова.