muzey-na-godinata-2018

Музеят на народните художествени занаяти и приложните изкуства – Троян получи наградата „Музей на годината“ за 2018 г.

На 3 декември 2019 г. в Регионален Природонаучен музей Пловдив бяха връчени Третите годишни награди на Сдружение „Български музеи“ – „Наследство“, които отбелязват приноса на музейните институции и специалисти към съхраняването и популяризирането на културно-историческото наследство на България.

Наградата „Музей на годината“ за 2018 г. получи Музеят на народните художествени занаяти и приложни изкуства – Троян. Тя бе връчена от г-н Борис Хаджийски, Председател на Управителния съвет на сдружение “Български музеи” на директора на Музея на занаятите , г-жа Елеонора Авджиева. На церемонията присъства и заместник кметът на Община Троян, г-жа Розалина Русенова.